Zavlažování GARDENA

Vaše zahrada je místem pro relaxaci a odpočinek. Základní podmínkou pro zelené a zdravé rostliny a trávník je správné zavlažování. GARDENA nabízí skvělá řešení pro zavlažování ploch, rozvody a čerpání vody nebo automatické zavlažování. Jedná se o účinná řešení zavlažování pro většinu druhů zahrad.

 

 

Rozvod vody GARDENA

 

Vaše rostliny můžete zavlažovat buď ruční postřikovací pistolí nebo zalévací tyčí. Nebo mobilním zavlažovačem pro snadné zavlažování trávníku. Pro provádění čisticích prací kolem domu a zahrady si můžete vybrat ze širokého sortimentu nářadí pro čištění a úklid.

Zahradní postřikovače

 

Potřebujete měkkou sprchu pro postřik květů, jemnou mlhu ve skleníku a ostrý proud pro čištění zahradních cestiček a příjezdových cest? Každá domácnost má jiné požadavky. Společnost GARDENA má v nabídce postřikovače a sprchy, které splní vaše požadavky. Trvanlivé, vysoce kvalitní postřikovače a sprchy GARDENA s bezpečným uchopením. Ergonomický a funkční design, společně s mnohými moderními vlastnostmi, zaručují snadné a pohodlné zavlažování vaší zahrady.
 

Zavlažovače trávníku

 

Těšte se ze své zahrady a nechte zavlažovač, aby se o její zalévání postaral sám. Mobilní zavlažovače ze sortimentu společnosti GARDENA lze používat pro zavlažování obdélníkových i kruhových oblastí, trávníků, zeleninových záhonů nebo květin. Oscilační zavlažovače jsou ideální pro obdélníkové nebo čtvercové oblasti, zatímco kruhové zavlažovače pokrývají plné kruhy nebo jejich části. Ať už tedy zavlažovaná oblast vaší zahrady vypadá jakkoliv, GARDENA pro ni nabízí ten správný zavlažovač.

Čisticí systém - Clean-system

 

Cleansystem GARDENA nabízí působivý sortiment čisticích produktů pro různé práce okolo domu a zahrady. Připojením hadice prostřednictvím hadicové rychlospojky GARDENA můžete snadno oplachovat terasu, mýt okna z vnější strany nebo omývat zahradní nábytek. Různé násady, kartáče a stěrky zajišťují jemné mytí skla a intenzivní a efektivní drhnutí terasy. Začněte s kombinováním – pro snadné mytí různých povrchů a předmětů.

Zahradní postřikovače GARDENA Zavlažovače trávníku GARDENA Čisticí systém - Clean-system GARDENA

 

 

Transport vody GARDENA

 

GARDENA vám pomůže dopravit vodu tam, kde je potřeba - k vašim rostlinám. Díky tomu zůstanou silné a zdravé. Vodu je možné dopravit k rostlinám různými způsoby - buď pomocí hadic, hadicových vozíků nebo bubnů na hadici nebo pomocí pevně nainstalovaných podzemních rozvodů vody.

Hadicové spojky

 

Přípojky na vodovodní kohoutek, hadicové rychlospojky a vodní stopspojky systému Original GARDENA – vše navrženo pro rychlé, spolehlivé a vodotěsné spojení – a pro použití mezi vodovodním kohoutkem a hadicí nebo mezi hadicí a koncovým příslušenstvím. Všechny spojky mají dlouhou životnost, jsou kvalitní a spolehlivé a rovněž jsou kompatibilní s ostatními značkami zavlažovacích systémů. Hadicové rychlospojky a vodní stopspojky řady GARDENA Premium nabízí z pohledu pevného sevření a moderního, elegantního vzhledu něco málo navíc.

 

Vozíky a držáky na zahradní hadici

 

V nabídce GARDENA  jsou ty správné úložné systémy pro hadice, které vyhoví všem nárokům a velikostem zahrady: Pro hadici můžete použít buďto mobilní nebo nástěnné bubny nebo jeden z praktických vozíků. Uživatelé, kteří si při namotávání hadice nechtějí zašpinit ruce, mohou využít vozíky na hadice GARDENA easyRoll. Mimořádné pohodlí bez nutnosti ohýbání zad a špinění rukou také nabízí nástěnné boxy na hadici s automatickým navíjením: hadici stačí jednoduše vytáhnout ven, při zavlažování ji zajistit a poté ji automaticky a bezpečně rovnoměrnou rychlostí navinout zpět. Stačí si zvolit své osobní řešení pro skladování hadic!

Hadicové spojky GARDENA Vozíky a držáky na zahradní hadici GARDENA

Zavlažovací systém Pipeline

 

Potřebujete vodu na různých místech okolo domu a zahrady a máte už dost stálého navíjení a odvíjení dlouhých zahradních hadic? Poté je pro vás ideálním řešením rozvodný systém GARDENA, nainstalovaný trvale pod zemí. Stačí hadici jednoduše připojit k jedné z podzemních vodních zásuvek GARDENA na zahradě a máte vodu kdykoliv a kdekoliv ji potřebujete: pro ruční zavlažování květinových záhonů pomocí postřikovače, pro přívod vody do GARDENA Micro-Drip-Systemu, pro sprchování nebo čištění pomocí clean-systému nebo pro libovolné potřeby vyžadující vodu v určitém místě zahrady. Mimochodem: když je v potrubním systému nainstalován automatický odvodňovací ventil, je podzemní instalace chráněna proti mrazu.

 

Zahradní hadice

 

Při výběru zahradní hadice pro domácí zavlažování je kvalita a nalezení té správné hadice, která se dokáže vypořádat s prostředím, ve kterém bude používána, vždy problém. Sortiment zahradních hadic GARDENA nabízí inovativní produkty – například s povlakem SkinTech pro lehké klouzání zahradou a kolem překážek bez přetáčení a uzlování. Odpovídající hadici však najdou i zahradníci začátečníci s jednodušším uspořádáním zahrady. Klasifikace hadic do tříd Premium, Comfort a Classic pomáhá při rozhodování, jaká kvalita hadice bude vyhovovat vašim individuálním požadavkům.

 

Zavlažovací systém GARDENA Pipeline   Zahradní hadice GARDENA

 

 

 

Automatické zavlažování GARDENA

 

Nechcete trávit čas zavlažováním vašich rostlin? Žádný problém: známe pohodlný způsob zavlažování trávníku, rostlin, zeleninových záhonků nebo rostlin v květináčích. GARDENA nabízí široký sortiment zavlažovacích výrobků, jako jsou např. výrobky z řady Sprinkler-systém nebo Micro-Drip-systém, které budou při zapojení zavlažovacího počítače pracovat automaticky. Díky tomu můžete odpočívat nebo jet na dovolenou s vědomím, že je o vaše rostliny dobře postaráno.

Zavlažovací systém Sprinkler

 

Už vás nebaví zalévat trávník ručně? Přáli byste si větší pohodlí a více volného času? Možná je čas se začít zamýšlet nad systémem zadešťovačů. GARDENA Sprinklersystem nabízí pohodlné zavlažování trávníku prostřednictvím praktického výsuvného řešení. Výsuvné zadešťovače jsou trvale nainstalovány pod zemí a jsou propojeny rozvodnými trubkami. V době, kdy je třeba zavlažovat zahradu a přivádět vzácnou vodu přesně tam, kam je potřeba, se jako zázrakem automaticky vysunou. Jakmile je práce skončena, zmizí zpět v zemi.Pokud si rovněž nainstalujete řízení zavlažování GARDENA, bude zavlažování vaší zahrady pracovat zcela automaticky, i bez vaší přítomnosti.

 

Zavlažování o dovolené

 

Dovolená je vždy důvodem se na něco těšit. Kdo se však postará o vaše rostliny? Dokáže se váš soused postarat o pravidelné zalévání? Sada pro zavlažování o dovolené od společnosti GARDENA tuto zodpovědnost bere na sebe, takže můžete v klidu odpočívat, užívat si volna a vrátit se domů s úsměvem. Se sadami pro zavlažování o dovolené od společnosti GARDENA můžete automaticky zalévat až 36 rostlin. Voda je přiváděna ze zásobníku pomocí čerpadla, které je součástí zavlažovací sady. Do různých květináčů a květinových truhlíků lze samostatně umisťovat kapače – jeden kapač na jeden květináč, nebo několik kapačů v jednom větším květinovém truhlíku pro zalévání více rostlin.

 

Zavlažovací systém GARDENA Sprinkler Zavlažování o dovolené GARDENA

Řízení zavlažování

 

Zavlažovací počítače lze používat pro řízení mobilních zavlažovačů, systému Micro-Drip nebo malé instalace Sprinklersystemu, zatímco systémy pro řízení zavlažování jsou ideální pro řízení větších instalací systému Sprinklersystem s několika samostatnými zavlažovacími větvemi. Zavlažovací počítače a hodiny GARDENA nabízí moderní a atraktivní design a jsou snadno použitelné. Není nutné žádné složité programování – všechny modely se snadno obsluhují. V závislosti na vybraném modelu jsou k dispozici různé zavlažovací programy s flexibilními časy, cykly nebo dny zavlažování. V kombinaci s dešťovým senzorem a čidlem půdní vlhkosti GARDENA můžete plně automatizovat zavlažovací proces podle dešťových podmínek nebo vlhkosti půdy.

 

Zavlažovací systém Micro-Drip

 

GARDENA Micro-Drip-System představuje metodu úspory vody pro dodávky cíleného množství vody prostřednictvím kapačů přímo k rostlinám. Půda je zavlažována jemně a rovnoměrně, čímž se zabraňuje odpařování, vsakování nebo odtékání příliš velkého množství vody. Tento úsporný systém zavlažování zásobuje kořeny jednotlivých rostlin přesným a správným množstvím vody. Systém Micro-Drip lze snadno používat pro zavlažování květinových a zeleninových záhonů, skleníků, závěsných košíků a rostlin v květináčích, nebo také delších řad živých plotů nebo keříků.

 

Řízení zavlažování GARDENA   Zavlažovací systém GARDENA Micro-Drip

 

 

 

 

10 pravidel správného zavlažování

 

Pravidlo č. 1: Udržujte stálou vlhkost
Většina rostlin je závislá na vlhkosti. Nicméně, mírné vysušení před zaléváním podporuje růst kořenů rostlin.

 

Pravidlo č. 2: Zavlažujte méně často, ale důkladně
U květinových záhonků je jedno až dvě zavlažování týdně obvykle dostačující: lepší je zavlažovat méně často, ale velkým množstvím vody než často malým množstvím vody.

 

Pravidlo č. 3: Zavlažujte pozdě večer nebo brzy ráno
Když budete zavlažovat chladnou půdu večer nebo v noci, odpaří se méně vody, než když budete zavlažovat horkou půdu během dne. A rostliny se mohou dostatečně zásobit vodou před nadcházejícím teplým dnem.

 

Pravidlo č. 4: Udržujte listy suché
Mokré listí se stanou nemocnými. Pokud by zůstaly mokré přes noc, může to vést k různým chorobám. Listy, které jsou mokré na slunci zase mohou být spáleny (kapky vody na listech působí jako lupa).

 

Pravidlo č. 5: Dávkujte vodu správně
Požadavek na správné zavlažování znamená, že množství vody musí být dostatečné na to, aby dosáhlo ke kořenům. Příliš malé množství vody často pokryje jen vrchních pár centimetrů - a nedostane se k nim vůbec, např. když půdu pokrývá kompost. Požadavek na vhodné zavlažování také znamená, že plodiny jsou obzvláště závislé na rovnoměrně vlhké půdě až do doby, kdy jsou jejich plodiny zralé ke sklizni (např.: formování kořenů a hlíz [mrkev, brambory], listů [bazalka, polníček], hlávek [květák, salát], lusků [fazole] nebo ovoce [rajčata, ovoce]).

 

Pravidlo č. 6: Dodejte větší množství vody po částech
Voda potřebuje do půdy chvilku prosakovat. Aby vzácná voda neodtékala ze záhonku nepoužitá, je lepší zavlažovat opakovaně po dávkách.

 

Pravidlo č. 7: Zavlažujte cíleně, ale celou oblast
Zavlažování pouze na jedno místo vede k jednostrannému růstu kořenů, a tím ke zhoršení vstřebávání živin z půdy. Proto vždy zavlažujte kolem rostliny a distribuujte vodu po celé oblasti zavlažování.

 

Pravidlo č. 8: Zavlažujte úsporně
Zavlažujte tolik, kolik je potřeba, ale zároveň tak málo, jak je to jen možné. Toto je ulehčené systémem automatického zavlažování v kombinaci s čidlem půdní vlhkosti - na záhoncích, na balkóně a na trávníku.

 

Pravidlo č. 9: Vyvarujte se přemokření
Přemokření znemožňuje kořenům dýchat vzduch z půdy - kořenové buňky se bez kyslíku utopí.

 

Pravidlo č. 10: Používejte kvalitní, hlinitou půdu
Půda bohatá na jílové minerály má lepší vlastnosti, a proto udržuje vodu v půdě lépe a rovnoměrnějším způsobem. Ve vlhkém létě a v zimě zajistěte odvod vody, abyste zabránili přemokření.


Náš sortimentTOPlist