Bubnové sekačky VARI

Nejprodávanější

Bubnová sekačka VARI DS-521 Agatha + sada nožů

Bubnová sekačka VARI DS-521 Agatha + sada nožů

Bubnová sekačka VARI DS-521 Agatha na přerostlou trávu, motor HONDA GCV170, 4-takt, výkon 5.5 HP, záběr 58,5 cm, pojezd, hmotnost 57 kg, gumová kola se šípovým vzorem.

Naskladnění obvykle do 3 dnů 33 990 Kč
Bubnová sekačka VARI DS-521Z Agatha + sada nožů

Bubnová sekačka VARI DS-521Z Agatha + sada nožů

Bubnová sekačka VARI DS-521Z Agatha na přerostlou trávu, motor VARI XP-200A, 4-takt, výkon 6,0 HP, záběr 58,5 cm, pojezd, hmotnost 60 kg, gumová kola se šípovým vzorem.

Naskladnění obvykle do 3 dnů 29 990 Kč
Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + VM-580 + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + VM-580 + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + vyžínač křovin VARI VM-580 na přerostlou trávu, motor HONDA GCV200, 4-takt, výkon 6.5 HP, záběr 62 cm, pojezd, hmotnost 62 kg, gumová kola se šípovým vzorem.

Naskladnění obvykle do 3 dnů 44 990 Kč
Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + VM-580 + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + VM-580 + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + vyžínač křovin VARI VM-580 na přerostlou trávu, motor Briggs&Stratton 850 Series, 4-takt, výkon 6.5 HP, záběr 62 cm, pojezd, hmotnost 62 kg, gumová kola se šípovým vzorem.

Naskladnění obvykle do 3 dnů 46 990 Kč
Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max na přerostlou trávu, motor HONDA GCV200, 4-takt, výkon 6,5 HP, záběr 62 cm, pojezd, hmotnost 63 kg, gumová kola se šípovým vzorem.

Skladem na prodejně 1-2 ks 36 990 Kč
Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + sada nožů

Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max na přerostlou trávu, motor B&S 875 EXi, 4-takt, výkon 6.5 HP, záběr 62 cm, pojezd, hmotnost 62 kg, gumová kola se šípovým vzorem.

Naskladnění obvykle do 3 dnů 35 990 Kč
Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + VM-580 + sada nožů
-8%
Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + VM-580 + sada nožů
-4%
Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + sada nožů
-5%
Bubnová sekačka VARI BDR-620B LUCINA Max + sada nožů
-8%
Bubnová sekačka VARI BDR-620 LUCINA Max + SH-600
-4%

Bubnové sekačky VARI

PŘÍPRAVA STROJE K PROVOZU!!! Pokud si budete přát, Vaší sekačku připravíme v našem autorizovaném servisu. To znamená, že sekačka bude sestavena, naplněna provozními kapalinami, seřízena a odzkoušena. Sekačku tak dostanete připravenou ihned k provozu a na místo, které si sami určíte. Tuto službu máte samozřejmě ZDARMA!

Moderní sečení vysoké trávy - bubnové sekačky VARI

V současnosti nejoblíbenějším strojem na sečení vysoké trávy jsou bubnové sekačky.

Co je bubnová sekačka?

Bubnová sekačka je stroj, který seče travní porost ocelovými noži, umístěnými na obvodu rotačního žacího disku. Sečený porost je odhazován žacím diskem na stranu. Dle šíře záběru má sekačka jeden nebo dva žací disky. Ručně vedené bubnové sekačky (s pěšky jdoucím řidičem) mají obvykle vlastní pojezd. Výška strniště je pevně dána konstrukční výškou opěrného spodního disku a pohybuje se většinou okolo 4 cm.

Na jaké druhy travin je určena?

Bubnové sekačky a adaptéry sečení VARI jsou vhodné pro sečení vzrostlého travního porostu, zejména tenkostébelnatých lučních travin a to i nepravidelně sečených. Všechny sekačky jsou určeny především pro sečení trávy na seno nebo na krmení pro hospodářská zvířata na rodinných a malých farmách. Při dodržení správné techniky sečení lze velmi dobře sekat i polehlou trávu na neudržovaných plochách.


Co zajistí spolehlivé, bezpečné a pohodlné sečení?

Bubnové sekačky VARI jsou navrženy a vyrobeny dle nejnovějších poznatků v oblasti malé zahradní a zemědělské techniky. Jsou neustále zdokonalovány a inovovány. Sekačky VARI převyšují ostatní výrobky na trhu svojí kompaktní konstrukcí, bezpečnostními prvky pro ochranu obsluhy dle evropských bezpečnostních norem, snadnou manipulací a neomezeným pracovním nasazením. Vynikají snadnou ovladatelností, tichými, výkonnými a úspornými motory a bezproblémovou údržbou.

Vlastní sečení zajišťuje žací disk se čtyřmi ocelovými noži. Společným rysem všech bubnových sekaček VARI je revoluční technické řešení dvojitého žacího disku se zesíleným okrajem, který zaručuje vysokou pevnost disku a spolehlivou ochranu žacích nožů. Novinkou je uložení nožů v ocelovém odlitku T-BAR, které výrazně zesiluje pevnost uložení nože.

Patentově chráněné uložení čtyř výkyvných nožů zaručuje, že se při nárazu do překážky sklopí a nepoškodí. Pohon žacího disku je vybaven automatickou brzdou, která zastaví disk ihned po odpojení pohonu. Obsluhu chrání před odletujícími částmi sečeného porostu krytování v plném profilu dráhy nožů žacího disku. Nová řada bubnových sekaček je vybavena krytem z HDG pozinkovaného plechu. Kryt je tak výrazně pevnější a zvyšuje užitnou hodnotu stroje. Pevnost krytu je tak vysoká, že je vybavena popruhovým poutkem pro snadné přenášení stroje. Řádkování sečeného porostu usnadňuje demontovatelná boční zástěrka.


Tip: Vždy vybírejte samochodnou bubnovou sekačku. Stroje bez pojezdu mají sice lákavou cenu, ale ta není adekvátní zvýšené námaze a náročnosti při práci.


Víte, že?

Jednoúčelové diskové sekačky a adaptéry sečení VARI prochází neustálým vývojem a inovacemi týkající se zejména zvyšováním komfortu obsluhy, bezpečnosti a kvality sečení?

Sekací nože VARI (poznáte je podle vyraženého loga VARI) jsou z kvalitní kalené oceli, proto lépe sečou a mají podstatně delší životnost. Nože mají bezpečnostní certifikát, proto na strojích VARI vždy používejte pouze originální nože!

Boční plachetka, která je standardní výbavou každé bubnové sekačky, díky své konstrukci výborně řádkuje a také zabraňuje odlétávání vymrštěných předmětů.

Bezproblémový provoz zaručují speciální kevlarové klínové řemeny, vyráběné německou firmou Optibelt, která je ve spolupráci s námi vyvinula. Proto je na těchto řemenech naše logo VARI. Oproti běžně dostupným standardním řemenům mají tyto řemeny výrazně delší životnost a efektivnější přenos kroutícího momentu (neprokluzují). Protože se díky tažným kevlarovým vláknům neprodlužují, není nutné tak často měnit nastavení napínacích kladek jako je tomu u standardních řemenů.

Důležitým prvkem každé sekačky jsou řídítka. Důraz je kladen hlavně na ergonomické rozmístění všech ovládacích prvků a správná ergonomická poloha rukojetí. Ovládací páčky jsou navrženy tak, aby síla na jejich ovládání byla co nejmenší a aby při delším držení netlačily do dlaní. Při delší práci s našim sekačkami je tudíž obsluha vystavena menšímu zatížení a ovládání stroje neunavuje.  


Jaký typ je pro danou plochu nejvhodnější?

Na menší plochy se hodí sekačky s menším záběrem (obvykle 58,5cm) a také je většinou postačující jedna pojezdová rychlost. Z našeho sortimentu doporučujeme bubnové sekačky řady VARI  DS-521 Agatha, DS-521B Agatha a DS-521Z Agatha.

Díky snadnému ovládání s minimálními nároky na sílu obsluhy jsou vhodné i pro ženy. Pohání je tiché, výkonné a úsporné motory HONDA, Briggs&Stratton nebo VARI XP. Tyto sekačky jsou skladné, takže se snadno dají přepravovat v běžném osobním automobilu a nezabírají mnoho místa při uskladnění. Ačkoliv to jsou hobby stroje pro nenáročné uživatele, budou každému sloužit spolehlivě mnoho let.


Víte, že?

Všechny bubnové sekačky VARI používají patentovanou a inovativní konstrukci žacích disků a proto i hobby sekačka Agatha má stejně vysoký standard a kvalitu provedení disku jako profesionální BDR-1200?

Při extrémním sečení např. lužních i horských luk a svažitých terénů jsou specialisty na svahy a hlavně přerostlou trávu sekačky s větším záběrem (62cm), s většími koly a širším rozchodem. Tato kritéria splňují bubnové sekačky řady VARI  BDR-620 Lucina MaX a BDR-620B Lucina MaX. Sekačky pohání výkonné motory Honda nebo Brriggs&Stratton a spolu s dvourychlostní převodovkou zajišťují vysokou průchodnost terénem.

Pro lepší využití bubnových sekaček po celý rok byl k sekačkám Lucina MaX vyvinut adaptér vyžínače křovin VM-580 se záběrem 58 cm. Tento adaptér přebírá prvky úspěšného vyžínače křovin F-550: mulčovací nůž GATOR od firmy OREGON, HDG pozinkovaný kryt sekacího prostoru a geniální vodicí ostruhu. Sekačky Lucina MaX jsou tak po přestavbě na vyžínač křovin VM-580 použitelné i v době kdy se neseká tráva na sušení.


Víte, že?

Adaptér vyžínače křovin VM-580 pro Lucinu MaX má stejný unašeč nože s lopatkami a proti nečistotám chráněná ložiska jako jeho "otec", vyžínač křovin F-550?

Velké a rozlehlé plochy se nejlépe sekají sekačkami s co největším záběrem. Toto splňuje naše největší dvoububnová sekačka BDR-1200 se záběrem 120,2 cm.

Díky dvoububnovému provedení a výkonnému motoru HONDA GXV390 o výkonu 13 HP je ideální pro sečení velkých lučních ploch a to při velmi nízké spotřebě paliva a s nízkým měrným tlakem kol na pudů. Pro snadné otáčení a udržování rovného směru jízdy ve svažitém terénu je vybavena směrovými brzdami. Pro zvýšení pohodlí obsluhy je možno připojit bržděnou sulku AV-650.


Vlastníte pohonnou jednotkou VARI, AGZAT nebo ROBIX?

Pokud jste vlastníkem této pohonné jednotky, máme pro Vás samochodný adaptér bubnového sečení. Jsou to přímo připojitelné stroje řady BDR-650. BDR-650V se spojkou o průměru 80 mm, BDR-650A se spojkou o průměru 120 mm a BDR-650R s kuželovou spojkou. Jednoduše připojíte motor a můžete okamžitě sekat vysokou trávu v kvalitě VARI. Adaptér BDR-650V lze použít jak pro dvoutaktní, tak pro čtyřtaktní pohonné jednotky.

Adaptéry řady BDR-650 kombinují osvědčené konstrukční prvky bubnových sekaček DS-521 Líza 60 a BDR-620 Lucina 65. Tento adaptér má záběr 62,2 cm a díky 6" kolům velmi nízké těžiště.


Existuje adaptér bubnového sečení k převodové skříni řady T-19 nebo DSK-316?

Ano, stačí pořídit adaptér bubnového sečení Samson 56 se záběrem sečení 56 cm. Tento profesní adaptér se vyznačuje velmi robustní konstrukcí pohonu s ocelovými kuželovými koly. Žací disk je poháněn hřídelí přes hypoidní úhlové soukolí. Pro majitele lištových adaptérů tato bubnová sekačka představuje rychlé a praktické řešení, jak zmodernizovat sekačku na vysokou trávu, protože všechny nové adaptéry VARI jsou plně kompatibilní s výrobky TERRA-VARI od roku 1969.


Jaká je správná výška sečení?

Je to jednoduché. Bubnové sekačky VARI mají pevně nastavenou výšku sečení na cca 4 cm, což zaručuje, že strniště bude dostatečně vysoké na to, aby konce travních stébel příliš nezasychaly. Díky velkému spodnímu disku, který je otočně uložen na ložiscích, nedochází v nerovném terénu k „zakusování“ nožů do země tak jako u sekaček s jednouchým plochým, z rovného plechu vystřiženým, diskem a s malou spodní čočkou. Toto ošizené řešení má vždy za následek strniště s téměř nulovou výškou, poškozování nožů nebo deformaci žacího disku s následnými vibracemi, které mohou poškodit celý stroj.


Jaká jsou doporučení pro pracovní záběr stroje.

Hlavní zásada zní: vždy je nutné přizpůsobit šíři záběru sečení hustotě a kvalitě porostu. Pokud je sečený porost velmi hustý, prorostlý, podehnilý nebo polehlý, je nutné úměrně tomu snížit šíři záběru stroje tak, aby nedocházelo k velkému snižování otáček žacího disku a tím ke snížené kvalitě sečení.

Maximální záběr daný konstrukcí disku nedoporučujeme využívat. Obsluha nikdy nedokáže stroj vést v terénu dostatečně rovně a přesně, aby došlo k posečení porostu v celé šíři záběru disku a nevznikala nedosečená místa. Doporučujeme proto stroj vést při sečení tak, aby kryt žacího disku zasahoval asi 5-10 cm do posečeného porostu. Při sečení postupujte porostem tak, abyste měli neposečený porost vždy na levé straně stroje. Veškeré tyto informace najdete detailně vysvětleny v Návodech k používání každého stroje VARI.


Jsou nutná nějaká bezpečností opatření při sečení?

Obsluha by hlavně měla zajistit, aby byl porost před použitím stroje zbaven pevných těles (jako jsou kameny, dráty, volné stavební zbytky atp.), které by mohly být vymrštěny, nebo by mohly poškodit stroj. Stroje VARI jsou oproti konkurenci vybaveny prvky pasivní i aktivní bezpečnosti, jako je krytování žacího disku v plné šíři záběru včetně prostoru mezi koly, bezpečnostní automatická brzda pohonu žacího disku nebo nezávislé zapínání pojezdu a sečení sekačky.


Víte, že?

Všechny stroje VARI splňují přísné bezpečnostní normy EU?


Poradí si bubnová sekačka i s nerovným terénem?

Při sečení v nerovném terénu je nutné dbát na to, aby spodní disk neustále klouzal po zemi a neodskakoval. Odskakování disku má za následek nekvalitní vysečení porostu a nerovné strniště. Sečení zarostlého zoraného pole žádná disková sekačka nezvládne.


Jaká je svahová dostupnost bubnových sekaček?

Svahová dostupnost bubnových sekaček VARI je 10°. Tento údaj je tzv. bezpečná svahová dostupnost, kdy skutečná naměřená hodnota je vydělena normou daným bezpečnostním koeficientem. Vždy dbejte své vlastní bezpečnosti, protože na svahu hrozí vždy podklouznutí obsluhy s možností zranění. Motory HONDA mají náklon omezen na 20° dlouhodobě a 30° krátkodobě, takže zadření motoru ve svahu nehrozí. Při sečení na svazích jezděte nejlépe po vrstevnici svahu.

Dbejte také na to, aby motor bubnové sekačky měl dostatečnou náplň co nejkvalitnějšího motorového oleje, který výrobce motoru doporučuje a dodržujte intervaly výměny. Také je vhodné mít doplněnou palivovou nádrž benzinem, aby v extrémních náklonech nedocházelo k přerušení dodávky paliva.

Historicky jako první byl představen adaptér bubnové sekačky do převodové skříně DSK-316, pod obchodním názvem SAMSON 56. Ten si pro svoji dílenskou kvalitu zpracování a revoluční řešení žacího disku získal ihned od počátku velkou oblibu u všech zákazníků. Vzápětí společnost VARI, a.s. představila svým zákazníkům první model dnes již legendárních bubnových sekaček BDR-595 ADELA. Tyto bubnové sekačky převyšují ostatní výrobky na trhu svojí kompaktní konstrukcí, přidanými bezpečnostními prvky pro ochranu obsluhy, snadnou manipulací a neomezeným pracovním nasazením.
Dnes se již ve VARI, a.s. vyrábí více jak 10 typů diskových a bubnových sekaček v různých modifikacích oblíbených jak na českém trhu, tak i v zemích EU a v neposlední řadě i ve státech Afriky. Společné rysy všech bubnových sekaček VARI jsou v revolučním technickém řešení dvojitého sekacího disku se zesíleným okrajem, který zaručuje vysokou pevnost a spolehlivou ochranu sekacích nožů. Patentově chráněné uložení čtyř výkyvných nožů pod úhlem 3° zaručuje, že se při nárazu o kámen nože otočí a nepoškodí. Všechny bubnové sekačky VARI mají bezpečnostní prvky splňující evropské normy pro bezpečnost práce a intuitivní ovládání, což zaručuje kvalitní a bezpečné sečení veškerých travnatých porostů včetně tenkých náletových rostlin nedřevnatého charakteru. Použitá konstrukční řešení ve spojení s použitými ekologickými motory HONDA a pětiletou zárukou řadí bubnové sekačky VARI, a.s. mezi absolutní špičku na trhu.

Bubnové sekačky VARI jsou vhodné pro sečení vzrostlé travy. Všechny bubnové sekačky VARI jsou určeny pro sečení trávy na seno nebo na krmení. Při dodržení správné techniky sečení lze velmi dobře sekat i polehlou trávu. Nejprodávanější typy bubnových sekaček jsou VARI DS 521 Líza 60 a VARI BDR 620 LUCINA 65. Nově is motory Briggs&Stratton VARI DS 521 B Líza 60 a VARI BDR 620 B LUCINA 65.

 

 

 

 

Zobrazit více Zobrazit méně
Načítám, prosím vydržte...

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Nezbytné soubory cookies

Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.

Analytické soubory cookies

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Marketingové soubory cookies

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací

Abychom vám usnadnili procházení stránek, nabídli přizpůsobený obsah nebo reklamu a mohli anonymně analyzovat návštěvnost, využíváme soubory cookies, které sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzu. Jejich nastavení upravíte odkazem 'Upravit nastavení' a kdykoliv jej můžete změnit v patičce webu. Podrobnější informace najdete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.